Final polskiej edycji SALEWA Rockshow 2011 już wkrótce!!

21 czerwca 2011 odbędzie się finał polskiej edycji SALEWA Rock Show 2011.  Zwycięzcę wybierzemy spośród sześciu zawodników, którzy okazali się  najlepsi podczas lokalnych kwalifikacji, a byli nimi Mateusz Gruszka, Katarzyna Ekwińska, Patryk Moskal, Jędrzej Kowal, Aleksander Raczyński oraz  Adrian Markowski

Jedną z atrakcji finału, który  odbędzie się 21 czerwca w Dolinie Będkowskiej na Dupie Słonia (początek godzina 9), prócz samych zawodów, będzie możliwość spotkania i porozmawiania z członkami zespołu SALEWA Extrem Team. Niestety w ostatniej chwili z przyczyn osobistych przyjazd swój odwołała największa gwiazda naszego teamu Roger Schäli.

Do Polski przyjedzie trójka z 22 osobowego teamu:

Simon Gietl ur. 1984, rozpoczął wspinaczkę mając 18 lat, ale bardzo szybko  zdobył na tyle duże umiejętności, by wspiąć się na północne ściany Lavaredo, Matterhorn, Piz Badile oraz w 17 godzin na Eiger!!

Andrea Maruna, urodzona 1978 roku – absolwentka wychowania fizycznego oraz fizjoterapeutka. Jest najlepszym przykładem na to, że człowiek zdolny jest do wielkich rzeczy nawet po wielkim upadku – w 2006 roku odpadła na drodze „Keep the red flag" 8a+/8b. Pomimo 30-metrowego lotu doznając przy tym wielu urazów,  tylko dzięki ogromnej wytrwałości i zacięciu niespełna dwa lata później pokonała drogę o trudności 8b+.

Barbara Buschlen – najmłodsza z teamu wspinaczkowego. Ma tylko 18 lat, ale już duże doświadczenie w skałach i w lodzie. Jesienią 2003 roku wygrała Swiss Championships w kategorii „do 14 lat" – 18 miesięcy po pierwszym wejściu na ściankę. Od tego czasu notuje stały progres ostatnio osiągając swoje pierwsze 8a.

Zwycięzca otrzyma 300 euro i zaproszenie na targi Outdoor Show do Friedrichshafen. Tam 14 lipca odbędzie się finał Rock Show. Walka toczyć się będzie o tzw. dziką kartę na Mistrzostwa Świata w Arco we Włoszech.

Zapraszamy do kibicowania wszystkich którzy chcą pooglądać prawdziwych „wojowników  wspinaczki" w akcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *