Poznaj Polę i Piotrka POGodnych – kampania społeczna POG

Pola i Piotrek POGodni to „rodzeństwo jakich wokół wiele”. Pola jest przedszkolakiem, który po wakacjach pójdzie do szkoły, a Piotrek właśnie skończył 3. klasę i od września czeka go nowy, poważny, edukacyjny etap, 4-klasisty. Pola i Piotrek to bohaterowie serii opowiadań i słuchowisk dla dzieci, którzy przeżywają ciekawe i bardzo wciągające wakacyjne przygody na łonie natury. W każdej przygodzie rodzeństwo próbuje nowej aktywności sportowej lub outdoorowej w innych okolicznościach przyrody. Aktywność ta zbliża ich do natury, pokazuje jej piękno i potrzebę ochrony, a jednocześnie pozwala im nabyć nowe umiejętności. Każda z przygód Poli i Piotrka jest bezpieczna, dostępna dla każdego i nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, co w te wakacje ma szczególne znaczenie.

Seria 10 opowiadań o Poli i Piotrku jest częścią kampanii społecznej DZIECI BLISKO NATURY prowadzonej przez stowarzyszenie Polish Outdoor Group, które skupia wiodących polskich producentów branży outdoor, dystrybutorów międzynarodowych marek outdoorowych działających w Polsce oraz polskie sklepy z ofertą turystyczną.

Celem kampanii jest zmotywowanie Dzieci, ich Rodziców oraz wakacyjnych Opiekunów do aktywności na świeżym powietrzu, rozbudzenie potrzeby kontaktu z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno i potrzebę ochrony oraz wyrobienie nawyków współodpowiedzialnego koegzystowania ze środowiskiem naturalnym.
Trudny czas pandemii koronawirusa, zamknięcie ludzi w domach, odcięcie ich od ich codziennych aktywności oraz szkoła online zapewniająca przede wszystkim pasywną naukę, wirtualne doświadczenia i niestety, w sposób niezamierzony, wciągająca dzieci w świat cyfrowych technologii, pokazały, że kontakt z naturą może być świetnym antidotum na bolączki, lęk i „lockdownowy” stres. Czas ten uwidocznił, jak bardzo potrzebujemy przyrody do życia, do zapewnienia sobie dobrostanu ducha i ciała, a także uzmysłowił, że musimy zadbać o jej ochronę, ucząc się jak egzystować z nią przy możliwie jak najmniejszej ingerencji z naszej strony.

Opowiadania oraz słuchowiska o kolejnych przygodach Poli i Piotrka publikowane są raz na tydzień (zawsze w piątek) przez cały okres wakacji na stronie kampanii www.dziecibliskonatury.pl oraz promowane w mediach społecznościowych stowarzyszenia (@polishoutdoorgroup, #dzieci.blisko.natury). Kampanii towarzyszą cotygodniowe konkursy na hasła i wierszyki, które zawierają w sobie słowo NATURA i są poświęcone aktywności sportowej, o której mówi dane opowiadanie. Nagrodami w konkursach są akcesoria turystyczne, sprzęt przydatny podczas wakacyjnych wycieczek oraz tytułowi bohaterowie Pola i Piotrek w formie szydełkowych maskotek, idealnie pasujących do podróżnego plecaka.

W ramach inspiracji dla Rodziców i Opiekunów do każdego opowiadania dołączany jest zestaw zabaw oraz gotowych propozycji animacji czasu wolnego spędzanego z dziećmi wspólnie na łonie natury. Grupą docelową kampanii są przede wszystkim dzieci w wieku 2-12 lat oraz ich Rodzice i Opiekunowie. Wszyscy mamy bowiem świadomość, że edukację należy zaczynać od najmłodszych lat, zgodnie z zasadą „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”.

W każdym opowiadaniu podejmowane są także ważne zagadnienia związane z aspektami bezpieczeństwa podczas wycieczek na łonie natury i uprawiania różnych aktywności sportowych. Wskazujemy na konieczność noszenia kasków, świateł oraz odblasków podczas jazdy rowerem, opisujemy bezpieczne zachowania w lesie, mówimy o tym, gdzie i jak można legalnie biwakować, gdzie rozpalać legalnie ogniska, jak radzić sobie z potrzebami fizjologicznymi na łonie natury, o konieczności zabierania własnych śmieci i o zagrożeniach wynikających z pozostawienia ich w naturze, jak również o ogólnej konieczności ograniczenia pozostawienia śladów naszej bytności w środowisku naturalnym zgodnie z zasadą Leave no Trace.

Zapraszamy Was na bardzo outdoorowe Bezpieczne Wakacje Rodziny POGodnych na:

  • www.dziecibliskonatury.pl,
  • Facebook: @polishoutdoorgroup,
  • Instagram: #dzieci.blisko.natury

Kampanię Dzieci Blisko Natury dumnie wspierają:

Partner główny: PAJAK – polski producent śpiworów i kurtek puchowych

Partnerzy: BRUBECK, COMODO Technical Socks, FJORD NANSEN, Krakowski Festiwal Górski, LESOVIK, MALOKA, MILO, Sklepy Turystyczne HORYZONT

Partnerzy merytoryczni: Pro Business Consulting, Projekt 77

Partner medialny: Outdoor Magazyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *