POG na XIII Maratonie Poznańskim

W niedzielę, 14 października 2012, odbyła sie jedna z dwóch największych imprez biegowych w kraju – 13. Poznań Maraton. Pierwszy raz w historii bieg ukończyło ponad 5400 zawodników, a na trasie dopingowało dużo więcej kibiców niż w latach poprzednich. Stowarzyszenie Polish Outdoor Group, jako partner imprezy, przygotowało specjalne atrakcje dla zawodników i kibiców w strefie mety maratonu.

Tegoroczny maraton był przełomowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy zawodnicy obiegali cały Poznań jedną, długą pętlą, a nie jak do tej pory – dwoma krótszymi. Z kolei strefa startu, mety i szatnie zlokalizowane były w obrębie Międzynarodowych Targów Poznańskich, co chwaliło wielu zawodników. Równie zadowoleni byli kibice, którym dużo łatwiej było dotrzeć do trasy biegu by gorącym dopingiem wspierać biegaczy.

Celem obecności Polish Outdoor Group była promocja aktywności outdoorowych. Stoisko znajdowało sie w najbardziej obleganej strefie – przy mecie maratonu. Główną atrakcją była ścianka wspinaczkowa Wall Be Safe, obsługiwana przez członków poznańskiego Klubu Sportów Ekstremalnych On-Sight. W obrębie stoiska POGu zlokalizowana została także strefa slackline’ów oraz wystawa sprzętu wspinaczkowego. Dzięki obecności w samym sercu wydarzeń poznańskiego maratonu, z działalnością POGu i jego członków mogły zapoznać się osoby, dla których aktywność fizyczna jest niemal codziennością, czy wręcz sposobem na życie!

POG

POG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *