POG partnerem II Skiturowego Memoriału im. E. Hudziaka

Memoriał im. Edwarda Hudziaka jest w pewnym sensie kontynuacją cyklicznej imprezy skiturowej „Tropienie Niedźwiedzia”, która jako jedyna odbywała się na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.

Ideą tego Memoriału jest uhonorowanie pamięci Edwarda Hudziaka, który całe życie spędził na Babiej i zostawił tu serce, choć tragicznie zginął w Andach 28.01.2011r.

Był to zasłużony człowiek gór, ratownik zawodowy Grupy Beskidzkiej GOPR, członek Służby śniegowo-lawinowej GOPR, przewodnik górski i działacz PTTK, a także wieloletni kierownik Schroniska na Markowych Szczawinach. Jego akcjom ratowniczym dziesiątki ludzi zawdzięcza życie. Był nierozerwalnie związany z Babią Górą i Markowymi Szczawinami, które dzięki niemu pełne były górskiej atmosfery.

Trasa zawodów będzie biegła najpiękniejszymi miejscami „Królowej Beskidów”, którymi wędrował i w które niewiele osób ośmiela się wybrać zimą.

Ideą Memoriału jest również, aby w duchu pełnej sympatii sportowej rywalizacji zorganizować zawody, które mają na celu integrację środowisk turystów, ratowników i służb Parków Narodowych. Dlatego też główni uczestnicy to zawodnicy i amatorzy skiturów, ratownicy, pracownicy Parków i przyjaciele od lat związani z Edwardem Hudziakiem i Babia Górą.

Pierwsza zeszłoroczna edycja pokazała jak bardzo potrzebna jest tego typu impreza. To jednodniowe udostępnienie stoków Babiej Góry przez Babiogórski Park Narodowy dla uczestników Memoriału cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Impreza miała również swój oddźwięk w mediach (portale i pisma lokalne).

Impreza będzie odbywać się cyklicznie i z roku na rok nabierać rozmachu i znaczenia w kalendarzu imprez skiturowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *