HimalayanCamp 2016 – Impreza organizowana przez Polish Outdoor Group – zbliża się wielkimi krokami!

Po raz 6. Polish Outdoor Group organizuje miasteczko Himalayan Camp na Przystanku Woodstock- największym plenerowym festiwalu w Europie!

Otwieramy bramy już 13.07 od 12:00 na Wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych. Podczas 4 dni działalności wioskę himalajską odwiedzi ponad 25 tysięcy osób. Obsługę techniczno-merytoryczną stanowić będzie ponad 80 osób – instruktorów POG i PZA, szkoleniowców z Klubu Wysokogórskiego GAWRA oraz WGL, ale także wolontariuszy, harcerzy i podróżników.

HC16

Himalayan Camp to szeroka oferta aktywności outdoorowych. Projekt ten, ma na celu propagowanie sportów outdoorowych, aktywnych form spędzania wolnego czasu, ale także inspirowanie i upowszechnianie szeroko pojętej turystyki górskiej i podróżowania.

Jest to więc idealna okazja na aktywne spędzenie wolnego czasu, dostarczenie dawki adrenaliny oraz oderwanie się na chwilę od imprezowego trybu festiwalu.

Większości z odwiedzających ASP nie trzeba namawiać do ruchu, ale każdemu przyda się kilka instrukcji, szczególnie gdy poszukuje się nowych form aktywności. Odwiedzający naszą wioskę mają szansę poznać podstawy wspinaczki podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów PZA, mogą spróbować swoich sił na jednym z 4 slackline’ów, a także nauczyć się jak poprawnie chodzić z kijkami. W ramach bloków szkoleniowych szkolimy jak zaplanować i przygotować ekwipunek na swoją wyprawę.

Po raz kolejny odbędą się także zawody wspinaczkowe, mistrzostwa nordic walking, rywalizacje na slackline oraz – nasza specjalność – a więc, rywalizacja tableboulder’owa.

Jedną z nowości programowych tegorocznej edycji Himalayan Camp jest otwarty tor rowerowy, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Dodatkowe atrakcje zapewni jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej sceny BMX Racing – Bartosz Giemza z Kellys Team Polska. Będzie to okazja podpatrzeć na mistrza podczas ekstremalnej jazdy oraz uzyskać wiele ciekawych wskazówek, które pozwolą w przyszłości zasmakować rowerowego szaleństwa.

Stałym elementem aktywności są zawody sprawnościowe Nie siedź! Rusz się! To wspaniałe i niebanalne połączenie prostych konkurencji ruchowych ze współzawodnictwem idealnie wpisuje się w charakter festiwalu. Jest równocześnie elementem propagującym ogólnopolski projekt upowszechniający aktywności sportowe Regatta Rusz się!

Podczas tegorocznej edycji będzie…odlotowo. Wznieś się! to projekt, dzięki któremu mamy nadzieję udowodnić, że razem możemy więcej. Codziennie będziemy wspólnie pompować kilka tysięcy balonów. 16.07 nastąpi finał, podczas którego …prawdopodobnie uniesiemy się w powietrze!

Himalayan Camp to także miejsce spotkań. Nasza wioska co roku gości wielu mniej lub bardziej zakręconych na punkcie outdooru ludzi. Wieczorami swoje prelekcje poprowadzą sportowcy, podróżnicy i himalaiści – w tym między innymi Wojciech Grzesiok oraz Janusz Gołąb. Co wieczór prezentować będziemy także najciekawsze pozycje filmowe prezentowane podczas ostatniej edycji Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.

Nasze przedsięwzięcie nie było by możliwe gdyby nie wsparcie członków Stowarzyszenia, w tym w szczególności firm Regatta Polska, The North Face oraz Kellys, ISPO, CAMP, WGL, Projekt 77 czy VMG.

 

Zapraszamy na Wzgórze ASP!

www.himalayancamp.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *