Trwa rekrutacja na WINTERCAMP 2017 – kolejną edycję największego zimowego biwaku szkoleniowego w Polsce.

Wintercamp to jedno z flagowych wydarzeń o charakterze szkoleniowym organizowane przez Polish Outdoor Group. Uczestnicy Biwaku spędzą dwie noce śpiąc w namiotach lub w zbudowanych podczas zajęć jamach śnieżnych. W trakcie szkoleń zdobędą podstawową wiedzę, która pomoże im się lepiej przygotować się na własne wyprawy w góry, dowiedzą się jak odpowiednio dobrać sprzęt oraz odzież na warunki zimowe.

Ratownicy GOPR przeprowadzą podstawowe kursy lawinowe, a instruktorzy PZA przeprowadzą szkolenia z awaryjnego biwakowania i poruszania się w zimowych warunkach górskich. Wszystko po to, aby każda osoba biorąca udział w Wintercamp mogła w przyszłości uniknąć niebezpiecznych sytuacji w górach.

W tym roku po raz pierwszy uruchomiony zostanie także drugi projekt WINTERCAMP FAMILY – zimowe szkolenie górskie przygotowane z myślą o rodzinach, które odbędzie się tydzień później, także na Turbaczu.

Dzięki technicznemu wsparciu firm outdoorowych – członków POG, uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość poznania w praktyce i to w warunkach zimowych, najnowszych rozwiązań i technologii outdoorowych.

Wintercamp stanowi dobry przykład konstruktywnej współpracy członków Stowarzyszenia, realizowanej skutecznie od kilku lat. W ramach dotychczasowych edycji przeszkolonych zostało już prawie 1000 osób.

Biwak przyciąga uwagę przedstawicieli mediów i dziennikarzy, dzięki czemu realnie przyczynia się do szerokiej promocji sportów outdorowych oraz bezpiecznego biwakowania i poruszania się zimą w górach.

Partnerami tegorocznej edycji będą m.in. Dare2b, The North Face, Fjall Raven, Jack Wolfskin, Petzl, Ortovox, ISPO, Brunton, Pajak i wielu innych.

Do zobaczenia w lutym na TURBACZU!

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.wintercamp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *