HimalayanCamp 2017 – na Woodstocku!

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group już po raz 7. jest organizatorem outdoorowego miasteczka HimalayanCamp podczas Woodstock Festival- największego plenerowego festiwalu w Europie.

Aktywności w ramach wioski będą udostępnione dla uczestników już od 2.08. i będą trwać do 5.08.2017 na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych. Nadrzędnym celem projektu jest propagowanie sportów outdoorowych, aktywnych form spędzania wolnego czasu, ale także inspirowanie i upowszechnianie szeroko pojętej turystyki górskiej i podróżowania.

HimalayanCamp to efekt projektu, który tworzą zaangażowani ludzie ze środowiska outdoorowego- podróżnicy, szkoleniowcy, himalaiści, organizacje oraz sztab wolontariuszy i harcerzy. Przez ponad 4 dni trwania festiwalu, wzorem poprzednich edycji, wioskę odwiedzi ponad 25 000 osób.

W wiosce można poznać podstawy wspinaczki, spróbować swoich sił na slackline, a także nauczyć się jak poprawnie chodzić z kijkami (program PZNW, pn. Z kijami przez Polskę). W ramach bloków szkoleniowych mówimy jak zaplanować i przygotować ekwipunek na wyprawę czy też jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy podczas wypadku w górach (warsztaty z GOPR).

Już po raz drugi z angażującą aktywnością na HimalayanCamp jest otwarty tor rowerowy Kellys Bicycles., gdzie szkolić będzie jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej sceny BMX Racing – Bartosz Giemza z Kellys Team Polska.

Stałym elementem HimalayanCamp są zawody sprawnościowe Nie siedź! Rusz się! To niebanalne połączenie prostych konkurencji ruchowych ze współzawodnictwem idealnie wpisuje się w charakter festiwalu. Jest równocześnie elementem propagującym ogólnopolski projekt upowszechniający aktywności sportowe Regatta Rusz się!

Dla uczestników festiwalu w tegorocznej edycji przygotowano 3 nowości.

Pierwszą są warsztaty m.in. z pierwszej pomocy przeprowadzane przez wykwalifikowanego ratownika GOPR. Przez 3 dni trwania festiwalu ratownik będzie prowadził demonstracje, szkolił tych, którzy szczególnie dbają o swoje bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek.

Kolejną nowością jest ruchoma ścianka wspinaczkowa sali.rocks, dająca możliwość wspinaczki tym, którzy nie są jeszcze wprawieni w tej aktywności, mają obawy przed wysokością lub po prostu chcą spróbować nowego.

Regatta szczególnie wspiera w tym roku najmłodszych uczestników campu. W tym celu przygotowała aktywną strefę: Akademię Małego Podróżnika. Oprócz pobudzania wyobraźni, poruszą również ciała małych outdoorowców. Przygotowano dla nich: slackline, trampolinę, bańki giganty, malowanie buziek, warsztaty etnograficzne i wiele innych wydarzeń.

Wieczorami swoje prelekcje poprowadzą sportowcy, osoby silnie związane z podróżniczym stylem życia i himalaiści. Co wieczór prezentować będziemy także najciekawsze pozycje filmowe prezentowane podczas ostatniej edycji Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.

Nasze przedsięwzięcie nie było by możliwe gdyby nie wsparcie Członków Stowarzyszenia oraz Partnerów, w tym w szczególności firm:

  • Regatta Polska
  • The North Face
  • Kellys
  • C.A.M.P.
  • PAJAK
  • ISPO
  • WGL
  • Projekt 77
  • VMG

Zapraszamy na Wzgórze ASP!

Dowiedz się więcej na: www.himalayancamp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *