Łukasz Dudek z The North Face Team na Zlocie ZHP w Krakowie

Podczas 10-dniowego zlotu z okazji 100 rocznicy założenia ZHP, który odbył się w Krakowie Stowarzyszenie Polish Outdoor Group przeprowadzało szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w górach i pierwszej pomocy, odpowiedniego doboru sprzętu na wyjazdy oraz z podstaw wspinaczki na sztucznej ścianie.

Oprócz szkoleń, 21 sierpnia, POG zorganizował dzień ze wspinaczem Łukaszem Dudkiem – członkiem teamu The North Face. Łukasz w ciągu dnia pojawił się na ściance wspinaczkowej na Małym Rynku w Krakowie, gdzie asekurował harcerzy zdradzając im tajniki skutecznego wspinania. Pomimo poprowadzonej drugiej drogi na ścianie wszyscy harcerze czekali w kolejce do Łukasza, aby być asekurowanym przez jednego z najlepszych polskich wspinaczy!

Na Małym Rynku, każdy uczestnik chciałbyć asekurowany przez ŁukaszaNa Małym Rynku, każdy uczestnik chciałbyć asekurowany przez Łukasza

Po raz drugi harcerze Zlotu mogli spotkać się z Łukaszem na Krakowskich Błoniach, gdzie przeprowadził prelekcje opowiadając o swoich osiągnięciach. Na wieczorne spotkanie z Łukaszem przybyło kilkadziesiąt osób, które wysłuchały prezentacji, której głównym tematem była opowieść o pokonaniu magicznych trudności w stopniu 9a. Podczas prezentacji Łukasz wyjaśnił również tajniki skal trudności wspinaczkowych, opowiedział o przygotowaniach do wyjazdu oraz o tym jak wyglądają próby pokonania najtrudniejszych przechwytów na najtrudniejszych drogach wspinaczkowych.

W Łukasza prelekcji uczestniczyło kilkudziesięciu harcerzyW Łukasza prelekcji uczestniczyło kilkudziesięciu harcerzy

Po spotkaniu Łukasz przekazał magazyny opisujące jego dokonania, a chętnym, których nie brakowało, rozdał autografy. Odpowiadał także na pytania zadawane przez publiczność. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, co jest naprawdę dobrym prognostykiem na dalszą współpracę z Łukaszem.

Po prelekcji Łukasz długo rozdawał autografy i udzielał odpowiedzi na pytania uczestników spotkaniaPo prelekcji Łukasz długo rozdawał autografy i udzielał odpowiedzi na pytania uczestników spotkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *