Współpraca Polish Outdoor Group z Outdoor First Aid

Polish Outdoor Group nawiązało współpracę z MedAID, organizatorami szkoleń medycznych Outdoor First Aid.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu i dokładnymi szczegółami na temat szkolenia.

OUTDOOR FIRST AID

  • Termin: od 22 do 24 października 2010
  • Miejsce: Wyżyna Krakowsko Częstochowska. Kurs będzie prowadzony w terenie: las, skały, jaskinie, przeciski skalne itp.
  • Koszt: 350 zł /osoby
  • Zgłoszenia: na podstawie rejestracji w kalendarzu kursów (proszę przesunąć kalendarz na październik i kliknąć na datę 22 października)
  • Ilość miejsc: 15 (wg. kolejności zgłoszeń )
  • Warunki noclegu: biwakowe – nocleg w namiotach lub grotach skalnych itp.
  • Dojazd: we własnym zakresie.
  • Wyżywienie: we własnym zakresie (sobota obiado – kolacja przy ognisku na koszt organizatorów)
  • Kontakt w sprawie kursu: Maciej Rodak tel. 502 33 51 51 m.rodak@medaid.pl

Dla kogo przeznaczony jest kurs ?- dla ludzi outdooru,- dla osób zajmujących się wspinaczką skałkową,- dla pasjonatów speleologii,- podróżników w szerokim znaczeniu,- osób które chodzą po górach, zarówno tych niskich jak i wysokich,- ludzi którzy odwiedzają miejsca niedostępne dla innych,- dla każdego kto chce w sposób alternatywny spędzić wolny czas,- i dla wszystkich innych.Dlaczego właśnie taki kurs ?Osoby realizujące swoją pasję właśnie poprzez trekking, wspinaczkę, speleologię czy podróżowanie narażają się często na niebezpieczeństwa, spowodowane zarówno przez siły przyrody jak i z własnej winy lub winy partnerów. Często też pozostajemy bezradni w sytuacjach, w których już nie możemy odwrócić tego co się stało dotarcie pomocy jest długotrwałe lub w ogóle niemożliwe. Wtedy to co najcenniejsze zostaje powierzone w nasze ręce. Na każdą wyprawę staramy się wyposażyćw jak najlepszy sprzęt – plecaki, buty, liny itp. My chcemy wyposażyć Was w wiedzę, która pomoże Wam uratować komuś zdrowie, albo życie!Może los wyprawy będzie kiedyś w Twoich rękach…Wymagania:- ukończone 18 lat,- ubezpieczenie NW na czas kursuZapewniamy:- opiekę doświadczonej i wykwalifikowanej kadry,- sprzęt niezbędny do przeprowadzania ćwiczeń,- w razie potrzeby namiot,Po kursie uczestnik otrzymuje:- certyfikat ukończenia kursu "OUTDOOR FIRST AID"- oryginalną koszulkę kursową,- członkostwo w MedAID Adventure TeamMetoda prowadzenia zajęć:- zajęcia będą prowadzone w terenie extremalnym: przeciski skalne, jaskinie, ściany wspinaczkowe itp.- zajęcia teoretyczne prowadzone będą wspólnie z całością,- metoda małych grup – zajęcia praktyczne przeprowadzane będą w grupach od 4 do 6 osób,- główną metodą naszego nauczania jest "learning by doing" w wolnym tłumaczeniu nauka poprzez działanie, gdzie angażowane jest jak najwięcej zmysłów osób szkolonych,Kurs będzie obejmował następujące zagadnienia:1. Bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia.2. Elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe.3. Poszkodowany nieprzytomny.4. Ewakuacja ze szczelin skalnych.5. Resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne).6. Zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną.7. Wstrząs.8. Inne stany nagłe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia.9. Ukąszenia, ugryzienia.10. Problemy żołądkowe.11. Podtopienie.12. Urazy mechaniczne i obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn.13. Ewakuacja ze strefy zagrożenia.14. Psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.15. Pierwsza pomoc w problemach dentystycznych.16. Tlenoterapia czynna i bierna.ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *