WinterCamp 2011 – ruszyły zapisy!

Już za niecałe 3 miesiące spotkamy się na drugiej edycji zimowego biwaku szkoleniowego na Turbaczu!

W dniach 11-13 lutego 2011 powstanie tam miasteczko namiotowe, a uczestnicy wezmą udział w specjalnie przygotowanych szkoleniach z zakresu:

LAWINOZNAWSTWA – Specjaliści od lawin pokażą jak i kiedy powstają lawiny, powiesz się jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym terenie, poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także zobaczysz w akcji psy GOPR-u.

Szkolenie lawinowe – WinterCamp 2010

WIEDZY MEDYCZNEJ / RATOWNICTWA – Jesteście w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej? Wtedy  liczy się przede wszystkim praktyka i chłodna głowa,  właśnie jej będziesz się uczył podczas tego szkolenia. Nie będzie opowiadania o wodzie utlenionej, wacie  i chuście trójkątnej – będziemy działać w terenie pod okiem  profesjonalistów!

BIWAKOWANIA + PORUSZANIA SIĘ W TERENIE ZIMOWYM – Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy Ci jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić by następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w rakach oraz używanie czekana!

DOBORU SPRZĘTU + PORUSZANIA SIĘ W RAKIETACH ŚNIEŻNYCH – Zwykły wyjazd lub wyprawa życia może stać się koszmarem, jeśli nie zwrócisz uwagi na dobór sprzętu. W trakcie szkolenia podpowiemy Ci jak dobrać sprzęt zgodny z Twoimi potrzebami, pokażemy jak drobne rzeczy ułatwiają życie. W praktyce pokażemy Ci jak korzystać z rakiet śnieżnych, które otworzą Ci nowe możliwości podczas zimowych wyjazdów!

Namioty WinterCamp 2010

Dodatkowo przygotowujemy specjalnie dla uczestników atrakcje w postaci:

GRY TERENOWEJ – która zakończy biwak rozdaniem atrakcyjnych nagród

SZTUCZNEJ ŚCIANY LODOWEJ – od grudnia będziemy przygotowywać sztuczną ścianę lodową, aby uczestnicy biwaku mogli spróbować swoich sił w lodzie przy wykorzystaniu wiedzy nabytej podczas szkolenia! Trzymajcie kciuki za pogodę, bo to od niej zależy czy uda nam się „postawić” pierwszą sztuczną ścianę lodową w górach!

WIECZORÓW INTEGRACYJNYCH – zapewnimy Wam spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich przygodach w górach, a także będziecie mogli z nimi porozmawiać przy wieczornym ognisku!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wintercamp.org.pl

Zapraszamy do wspólnej zimowej zabawy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *