ANTYgrawitacja 2013

W weekend 16-17 listopada odbyła się w Poznaniu IX edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych. Na starcie stanęło 118 zawodników w kategoriach kobiety i mężczyźni (od 17 roku życia) oraz juniorki i juniorzy (13-16 lat). Po raz pierwszy organizatorzy KSE ON-SIGHT i CW Krajalnia utworzyli kategorię dla dzieci do 12 roku życia, dzięki czemu 19 młodzików mogło spróbować swoich sił w konkurencji linowej i bulderingowej. Zawody rozegrano na dwóch ścianach: w nowym poznańskim obiekcie – Centrum Wspinaczkowym Krajalnia oraz boulderowni Climbing Spot.

Pierwsza część zawodów została rozegrana w Krajalni. Dla zawodników przygotowano 12 dróg: 5 dróg na prowadzenie i 7 z górną asekuracją. Dla młodzików zostały ułożone 3 drogi, dostosowane parametrem do najmłodszych.

Zawodnicy startowali w 3 grupach, po 2,5 godziny każda na wszystkie drogi. Dwie najtrudniejsze drogi za VI.4 i VI.5+ niestety nie miały topa, a jako jedyny bonusy przytrzymał Jakub Jaworski (qubsteam.pl, wspinanie-paklenica.com, Tarnogaj Team, G4, CLS24, 330.pl), przodując w wynikach po pierwszym dniu zawodów. W kategorii kobiet na prowadzenie wysunęła się trójka pań: Katarzyna Mirosław (Skarpa Lublin), Paulina Kaźmierczak (KSE ON-SIGHT) i Emilia Płaczek .

O 9:00 w niedzielę pierwsza grupa zawodników, głównie młodzików i juniorów, rozpoczęła zmagania z bulderami na Climbing Spot. Młodziki wbijały się w łatwe baldy, a każdy kolejny przechwyt był dla nich dodatkowo punktowany, co mocno zróżnicowało ich pozycje w klasyfikacji generalnej.

10 przygotowanych problemów nie zmieniło układu w pozycjach po konkurencji linowej w pierwszych trójkach kategorii kobiet, mężczyzn, juniorek i juniorów. Najtrudniejszy bald niestety nie doczekał się przejścia, ale kilku mocnych zawodników utrzymało bonus, a wśród nich Michał Wrzesiński (KSG Direta), który różnicą jednego punktu względem Tomka Niburskiego (Granit , Fpinka) zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratulacje dla zwycięzców!

Kategoria mężczyzn:

1. Jaworski Jakub (qubsteam.pl, wspinanie-paklenica.com, Tarnogaj Team, G4, CLS24, 330.pl)

2. Kantyka Andrzej (ZERWA Wroclaw)

3. Niburski Tomek (Granit , Fpinka)

Kategoria kobiet:

1. Mirosław Katarzyna (Skarpa Lublin)

2. Kaźmierczak Paulina (KSE ON-SIGHT)

3. Płaczek Emilia

Kategoria juniorów:

1. Taranowski Stanisław

2. Przybyła Mikołaj (Wolsztyński Klub Sportów Górskich)

3. Lorenc Kacper (Wolsztyński Klub Sportów Górskich)

Kategoria juniorek:

1. Kmita Aleksandra (Klasztor Koshaolin)

2. Żok Marta (Wolsztyński Klub Sportów Górskich)

3. Ludek Olga (Climbing Spot)

Kategoria młodzików:

1. Walczak Staś (Climbing Spot)

2. Biskupska Weronika (Climbing Spot)

3. Sławianowski Maciej

Mocne podziękowania należą się routsetterom, dzięki którym uczestnicy mieli możliwość powspinać się na bardzo zróżnicowanych pod względem trudności drogach, a także zmierzyć się z najtrudniejszymi problemami.

Jak co roku, Stowarzyszenie Polish Outdoor Group było Oficjalnym Partnerem zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *