Himalayan Camp kolejny raz na Przystanku Woodstock

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group kolejny raz pojawi się na Przystanku Woodstock z cieszącą się ogromną popularnością wioską Himalayan Camp.

Tegoroczny przystanek Woodstock odbędzie się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia. Przed nami więc cztery dni festiwalu, trzy sceny, ponad 70 koncertów i ponad 450 tys. osób. A dzięki współpracy WOŚP i Polish Outdoor Group, na uczestników  czekać będzie wiele wydarzeń związanych z aktywnościami outdoorowymi.

Ideą Himalayan Camp jest przede wszystkim dotarcie do jak największej liczby osób i zachęcenie ich do zdrowego, aktywnego, a przede wszystkim outdoorowego stylu życia. Za każdym razem Himalayan Camp odwiedza około 20 tys. gości!

Największym zainteresowaniem uczestników festiwalu cieszy się przygoda na ściance wspinaczkowej, która dzięki doświadczonej obsłudze, jest również źródłem cennych porad i wskazówek dla początkujących wspinaczy. W tym roku planowane jest także zorganizowanie Otwartych Mistrzostw Woodstocku we wspinaczce sportowej, których partnerem będzie Polski Związek Alpinizmu.

Podobanie jest w strefie slackline, gdzie dla wszystkich zainteresowanych organizowane są konkursy i zawody m.in. na najszybsze, najwolniejsze czy najdziwniejsze przejście.

Dzięki ścisłej współpracy Polskim Związkiem Nordic Walking na Himalayan Camp codziennie odbywają się treningi w tej dyscyplinie, które przyciągają coraz większą liczbę osób. Po serii treningów odbywają się zawody, w których wyłoniony zostaje Mistrz Woodstocku Nordic Walking.

Dla stowarzyszenia POG niezwykle ważny jest wymiar edukacyjny, dlatego nie może zabraknąć szkoleń i warsztatów z wiedzy na temat bezpieczeństwa i efektywności w aktywnościach outdoorowych. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w warunkach outdoorowych oraz prawidłowego doboru oraz wykorzystania sprzętu połączone z prezentacją najnowszych technologii, odbywają się przez wszystkie dni działalności campu i są otwarte dla wszystkich chętnych.

Równolegle z głównymi punktami programu, co roku organizowane są również atrakcje dodatkowe, takie jak zawody table-boulderowe. Jak we wszystkich aktywnościach, udział w nich premiowany jest atrakcyjnymi nagrodami – odzieżą, sprzętem i akcesoriami outdoorowymi.

A wieczorami uczestnicy strudzeni całym dniem zabawy będą mogli odprężyć się i zmotywować podczas Festiwalowego Kina Adventure. Nie zabraknie także wybitnych przedstawicieli aktywności outdoorowych, ale o tym już wkrótce.

Odwiedzający wioskę Himalayan Camp będą mieli także możliwość m.in. obejrzenia profesjonalnie przygotowanego miasteczka namiotowego (w tym namioty pokazowe) i zapoznania się z najnowszymi produktami i technologiami nagrodzonymi podczas tegorocznych monachijskich targów ISPO.

Relację z ubiegłorocznego Himalayan Camp można przeczytać TUTAJ. Więcej informacji o Himalayan Camp znajduje się na stronie himalayancamp.pl. Zapraszamy na Himalayan Camp!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *