Tematy dwudniowej ISPO ACADEMY 2015

W dniach od 21 do 22 października w hotelu Sielanka nad Pilicą w Warce odbędzie się czwarta edycja ISPO ACADEMY w Polsce. Znane są już szczegółowe tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania.

Dla wystawców

Tradycyjnie już pierwszy dzień konferencji, tj. 21. października (środa) dedykowany jest tematyce związanej z przygotowaniem prezentacji na targach, a także poznawaniem kolejnych potencjalnych rynków eksportowych. Podczas tegorocznej konferencji skupimy się na następujących zagadnieniach.

 • ISPO 2016 Highlights, czyli co nowego na ISPO 2016. Prelegent: Christoph Rapp, Messe Muenchen GmbH, ISPO International Retailer Manager
 • ISPO Open Innovation – Crowd sourcing projects. Prelegent: Saskia Rettenbacher, Messe Muenchen GmbH, ISPO
 • Visual Merchandising stoiska targowego – jak właściwie prezentować produkty na stoiskach targowych. Prelegent: Sylwia Włodarczyk, Visual Merchandiser.
 • Promocja eksportu – dostępne dofinansowania w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020 – stan obecny. Prelegent: Centrum Promocji Eksportu Pro-Expo
 • W jedności siła – wzmocnienie obecności na targach poprzez współpracę. Prelegent: Joanna Biernacka-Goworek, Pro Business Consulting.
 • Charakterystyka potencjalnego rynku eksportowego – Rosja. Prelegent: Ruslan Ilyin, ISPO Competence Center Russia.
 • Charakterystyka potencjalnego rynku eksportowego – Francja. Prelegent: Jean Charles Marchionni, StepUp Marketing, Francja.
 • Charakterystyka potencjalnego rynku eksportowego – Czechy/ Słowacja. Prelegent: Jan Cermak, Prezes Czech Association of Sporting Goods Industry, Czechy.
 • Przyszłość rynku outdoorowego w Polsce. Główne problemy i wyzwania, propozycje rozwiązań. Dyskusja panelowa z udziałem wiodących sklepów outdoorowych w Polsce we współpracy z Polish Outdoor Group.

Dla sklepów

Całodniowe seminarium dla sklepów sportowych odbędzie się drugiego dnia konferencji, tj. 22 października (czwartek).

Podczas tegorocznej konferencji skupimy się na następujących zagadnieniach:

 • 4 godzinny blok z zakresu: Zarządzanie sklepem detalicznym. Prelegent: Witold Kowalski, WK Profit ( b. Prezes Nike Poland). Tematy

– specjalizacja detalisty (wybór kategorii sportowej, mix marek),

– zarządzanie zamówieniami i stanem magazynowym,

– aktywna obsługa klienta w oparciu o wiedzę produktową i rozpoznanie potrzeb,

– systemy motywacyjne u detalisty,

– zarządzanie KPI jako rezultat obsługi klienta w celu maksymalizacji sprzedaży,

– systemy wspierające sprzedaż (POS, system lojalnościowy, omni-channel, itd.).

 • Jak skutecznie zintegrować retail z e-commerce – strategie omni channel – przykłady udanych wdrożeń. Prelegent: Mateusz Kowalczyk, I-Systems.
 • Bezpieczeństwo prawne Twojej firmy i Twoich klientów podczas transakcji kupna-sprzedaży w sieci. Prelegent: Anna Rak, Trusted Shops GmbH:

– Kogo obowiązują nowe regulacje prawne?

– Klauzule niedozwolone, za które zostały ukarane największe sklepy internetowe

– Struktura sklepu

– Bezpieczeństwo klienta w sieci

 • Praktyczne aspekty Visual Merchandisingu w małych i średnich sklepach sportowych i turystycznych. Wykład w oparciu o filmowy materiał szkoleniowy nagrany podczas wizyty naszego eksperta od VM w wybranych sklepach outdoorowych. Prelegent: Sylwia Włodarczyk, Visual Merchandiser.

***

Zgłoszenia na konferencję bardzo prosimy przesyłać na załączonym formularzu (oddzielnie dla wystawców, oddzielnie dla sklepów lub na dwa dni konferencji, formularz rezerwacji hotelowej) na adres: bialek@ispo.com do dnia 9. października 2015.

Koszt udziału w jednym dniu warsztatów to 120zł + 23% VAT za uczestnika. Koszt udziału w 2-dniowych warsztatach to 190 zł + 23% VAT.

Dla trzeciej osoby z firmy, i każdej kolejnej, przewidziana jest zniżka w wysokości 15% podstawowej ceny udziału.

Koszt uczestnictwa obejmuje wykłady zgodnie z programem, przerwy kawowe oraz lunch. Dodatkowo każdy uczestnik, o ile wyrazi taką chęć na formularzu zgłoszenia, otrzyma bilet wstępu na całe targi ISPO MUNICH 2016 (24-27.01.2016) oraz 3-dniowy karnet na Krakowski Festiwal Górski (4-6.12.2015).

Tych z Państwa, którzy zdecydują się na udział w 2-dniowym seminarium zapraszamy w środę, pierwszego dnia warsztatów o godz. 19.00 na Wieczorne Spotkanie Branży – Evening Get-Together, które odbędzie się w chatce grillowej Matecznik na terenie Farmy Sielanka.

Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu w hotelu ze środy na czwartek, lub w razie potrzeby dzień wcześniej, w specjalnej cenie ISPO ACADEMY. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym formularzu rezerwacji hotelowej. Zainteresowanych noclegiem prosimy o szybką informację zwrotną na załączonym formularzu rezerwacji hotelowej, ponieważ ilość dostępnych miejsc noclegowych jest ograniczona.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ispoacademy.pl.

Wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie z Państwem podczas konferencji ISPO ACADEMY pozostajemy z poważaniem

Joanna Biernacka-Goworek
Agata Białek
Pro Business Consulting
Oficjalny Przedstawiciel targów ISPO MUNICH w Polsce

Konferencja ISPO ACADEMY odbywa się pod patronatem Polish Outdoor Group

Polish Outdoor Group, logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *