Tematy dwudniowej ISPO ACADEMY 2015

W dniach od 21 do 22 października w hotelu Sielanka nad Pilicą w Warce odbędzie się czwarta edycja ISPO ACADEMY w Polsce. Znane są już szczegółowe tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania.

Dla wystawców

Tradycyjnie już pierwszy dzień konferencji, tj. 21. października (środa) dedykowany jest tematyce związanej z przygotowaniem prezentacji na targach, a także poznawaniem kolejnych potencjalnych rynków eksportowych. Podczas tegorocznej konferencji skupimy się na następujących zagadnieniach.

 • ISPO 2016 Highlights, czyli co nowego na ISPO 2016. Prelegent: Christoph Rapp, Messe Muenchen GmbH, ISPO International Retailer Manager
 • ISPO Open Innovation – Crowd sourcing projects. Prelegent: Saskia Rettenbacher, Messe Muenchen GmbH, ISPO
 • Visual Merchandising stoiska targowego – jak właściwie prezentować produkty na stoiskach targowych. Prelegent: Sylwia Włodarczyk, Visual Merchandiser.
 • Promocja eksportu – dostępne dofinansowania w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2014-2020 – stan obecny. Prelegent: Centrum Promocji Eksportu Pro-Expo
 • W jedności siła – wzmocnienie obecności na targach poprzez współpracę. Prelegent: Joanna Biernacka-Goworek, Pro Business Consulting.
 • Charakterystyka potencjalnego rynku eksportowego – Rosja. Prelegent: Ruslan Ilyin, ISPO Competence Center Russia.
 • Charakterystyka potencjalnego rynku eksportowego – Francja. Prelegent: Jean Charles Marchionni, StepUp Marketing, Francja.
 • Charakterystyka potencjalnego rynku eksportowego – Czechy/ Słowacja. Prelegent: Jan Cermak, Prezes Czech Association of Sporting Goods Industry, Czechy.
 • Przyszłość rynku outdoorowego w Polsce. Główne problemy i wyzwania, propozycje rozwiązań. Dyskusja panelowa z udziałem wiodących sklepów outdoorowych w Polsce we współpracy z Polish Outdoor Group.

Dla sklepów

Całodniowe seminarium dla sklepów sportowych odbędzie się drugiego dnia konferencji, tj. 22 października (czwartek).

Podczas tegorocznej konferencji skupimy się na następujących zagadnieniach:

 • 4 godzinny blok z zakresu: Zarządzanie sklepem detalicznym. Prelegent: Witold Kowalski, WK Profit ( b. Prezes Nike Poland). Tematy

– specjalizacja detalisty (wybór kategorii sportowej, mix marek),

– zarządzanie zamówieniami i stanem magazynowym,

– aktywna obsługa klienta w oparciu o wiedzę produktową i rozpoznanie potrzeb,

– systemy motywacyjne u detalisty,

– zarządzanie KPI jako rezultat obsługi klienta w celu maksymalizacji sprzedaży,

– systemy wspierające sprzedaż (POS, system lojalnościowy, omni-channel, itd.).

 • Jak skutecznie zintegrować retail z e-commerce – strategie omni channel – przykłady udanych wdrożeń. Prelegent: Mateusz Kowalczyk, I-Systems.
 • Bezpieczeństwo prawne Twojej firmy i Twoich klientów podczas transakcji kupna-sprzedaży w sieci. Prelegent: Anna Rak, Trusted Shops GmbH:

– Kogo obowiązują nowe regulacje prawne?

– Klauzule niedozwolone, za które zostały ukarane największe sklepy internetowe

– Struktura sklepu

– Bezpieczeństwo klienta w sieci

 • Praktyczne aspekty Visual Merchandisingu w małych i średnich sklepach sportowych i turystycznych. Wykład w oparciu o filmowy materiał szkoleniowy nagrany podczas wizyty naszego eksperta od VM w wybranych sklepach outdoorowych. Prelegent: Sylwia Włodarczyk, Visual Merchandiser.

***

Zgłoszenia na konferencję bardzo prosimy przesyłać na załączonym formularzu (oddzielnie dla wystawców, oddzielnie dla sklepów lub na dwa dni konferencji, formularz rezerwacji hotelowej) na adres: bialek@ispo.com do dnia 9. października 2015.

Koszt udziału w jednym dniu warsztatów to 120zł + 23% VAT za uczestnika. Koszt udziału w 2-dniowych warsztatach to 190 zł + 23% VAT.

Dla trzeciej osoby z firmy, i każdej kolejnej, przewidziana jest zniżka w wysokości 15% podstawowej ceny udziału.

Koszt uczestnictwa obejmuje wykłady zgodnie z programem, przerwy kawowe oraz lunch. Dodatkowo każdy uczestnik, o ile wyrazi taką chęć na formularzu zgłoszenia, otrzyma bilet wstępu na całe targi ISPO MUNICH 2016 (24-27.01.2016) oraz 3-dniowy karnet na Krakowski Festiwal Górski (4-6.12.2015).

Tych z Państwa, którzy zdecydują się na udział w 2-dniowym seminarium zapraszamy w środę, pierwszego dnia warsztatów o godz. 19.00 na Wieczorne Spotkanie Branży – Evening Get-Together, które odbędzie się w chatce grillowej Matecznik na terenie Farmy Sielanka.

Istnieje możliwość zarezerwowania noclegu w hotelu ze środy na czwartek, lub w razie potrzeby dzień wcześniej, w specjalnej cenie ISPO ACADEMY. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym formularzu rezerwacji hotelowej. Zainteresowanych noclegiem prosimy o szybką informację zwrotną na załączonym formularzu rezerwacji hotelowej, ponieważ ilość dostępnych miejsc noclegowych jest ograniczona.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.ispoacademy.pl.

Wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie z Państwem podczas konferencji ISPO ACADEMY pozostajemy z poważaniem

Joanna Biernacka-Goworek
Agata Białek
Pro Business Consulting
Oficjalny Przedstawiciel targów ISPO MUNICH w Polsce

Konferencja ISPO ACADEMY odbywa się pod patronatem Polish Outdoor Group

Polish Outdoor Group, logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *