WinterCamp – trzecia edycja

Rozpoczęliśmy zapisy na trzecią edycję zimowego biwaku szkoleniowego, który odbędzie się w dniach 10-12.02.2012 przy schronisku na Turbaczu, gdzie powstanie miasteczko namiotowe. WinterCamp organizowany cyklicznie przez Polish Outdoor Group, to biwak dla osób, które chcą spróbować bezpiecznego biwakowania zimą.

Uczestnicy i organizatorzy WinterCamp'u 2011Uczestnicy i organizatorzy WinterCamp’u 2011

Planowana liczba uczestników to 80 osób, co czyni WinterCamp największym zimowym biwakiem szkoleniowym w Polsce!

Podczas 3 dniowego spotkania odbędzie się szereg szkoleń m.in.:

SZKOLENIE LAWINOWE – Specjaliści od lawin pokażą jak i kiedy powstają lawiny, dowiesz się jak bezpiecznie poruszać się po zagrożonym ternie, poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań zaginionego. Zobaczysz w akcji psy GOPR-u.

SZKOLENIE MEDYCZNE– jesteście w górach, zdarzył się wypadek, najbliższa pomoc dotrze za kilka godzin. Co dalej… Wtedy liczy się przede wszystkim praktyka i chłodna głowa, właśnie jej będziesz się uczył podczas tego szkolenia. Nie będzie opowiadania o wodzie utlenionej, wacie i chuście trójkątnej – będziemy działać w terenie pod okiem profesjonalistów!

BIWAKOWANIE i PORUSZANIE SIĘ W TERENIE – Zgubiłeś się, zaskoczyła cię noc, zaspy uniemożliwiły dotarcie do schroniska. Awaryjny biwak zimą to rzecz niecodzienna i potencjalnie niebezpieczna. Podczas szkolenia powiemy Ci jak zabezpieczyć się przed chłodem i wiatrem podczas nieplanowego noclegu w górach. Co zrobić by następnego ranka wyruszyć dalej. Po wybudowaniu jamy śnieżnej będziemy trenować poruszanie się w rakach oraz używanie czekana!

DOBÓR SPRZĘTU + PRAKTYCZNE UŻYWANIE ZIMĄ – Zwykły wyjazd lub wyprawa życia może stać się koszmarem, jeśli nie zwrócisz uwagi na dobór sprzętu. W trakcie szkolenia podpowiemy Ci jak dobrać sprzęt zgodny z Twoimi potrzebami, pokażemy jak drobne rzeczy ułatwiają życie. W praktyce zobaczysz jak zagotować wodę na śniegu oraz spać w namiocie w sposób bezpieczny i wygodny.

TOPOGRAFIA z NAWIGACJA GPS + RAKIETY ŚNIEŻNE – Zgubiłeś się w górach i nie wiesz gdzie jesteś? Dzięki temu szkoleniu nauczysz się obsługi GPS-a, a także korzystania z tradycyjnych map. Trenować będziemy w terenie, gdzie poznasz techniki chodzenia w rakietach śnieżnych, które ułatwiają poruszanie się w głębokim śniegu!

Ponadto na wszystkich uczestników czeka:

Gra terenowa – która zakończy biwak rozdaniem atrakcyjnych nagród

Sztuczna ściana lodowa – od grudnia będziemy przygotowywać sztuczną ścianę lodową, aby uczestnicy biwaku mogli spróbować swoich sił w lodzie przy wykorzystaniu wiedzy nabytej podczas szkolenia! Trzymajcie kciuki za pogodę, bo to od niej zależy czy uda nam się „postawić" pierwszą sztuczną ścianę lodową w górach!

Wieczory integracyjne – co wieczór pokazy filmów z festiwali górskich oraz spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich przygodach w górach, a także będziecie mogli z nimi porozmawiać przy wieczornym ognisku!

Spotkania z podróżnikami -informacje o gościach najpóźniej pojawią się w na początku grudnia br.

Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej WinterCamp’owi www.wintercamp.pl. Na niej znajdują się także relacje z poprzednich edycji wraz z galerią zdjęć i filmami. 

Film z ostatniej edycji WinterCamp 2011 jest również dostępny na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=35cVlIWUw14

Zapisy wciąż trwają! Zapisz się na www.wintercamp.pl 

Do zobaczenia!

Polish Outdoor Group 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *