Polish Outdoor Group na Woodstocku

Chociaż nie każdy był, to z pewnością każdy słyszał o Przystanku Woodstock, który co roku przyciąga do Kostrzyna nad Odrą kilkaset tysięcy osób. Polish Outdoor Group po raz drugi stworzy dla uczestników festiwalu „Miasteczko Himalajskie POG".

W tym roku organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia, tradycyjnie w Kostrzynie nad Odrą. Kolejny raz Przystankowi towarzyszyć będzie stowarzyszenie Polish Outdoor Group, które w ramach „Miasteczka Himalajskiego POG" przygotowało wiele outdoorowych atrakcji. Ich celem jest promocja aktywności sportowej wśród uczestników festiwalu i zachęcenie do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Na zdjęciach: Himalayan Camp w 2011 roku

„Miasteczko Himalajskie POG" powstanie na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, która co roku gości wybitnych artystów, sportowców, ekonomistów, a także polityków. ASP rozpoczyna swoją działalność już 1. sierpnia.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Polish Outdoor Group znajdą się m.in.:

• ściana Wall Be Safe i możliwość przeżycia wspinaczkowej przygody dla wszystkich odwiedzających

• nauka chodzenia na slackline

• pokazy filmów i zdjęć z dalszych oraz bliższych podróży

• outdoorowe szkolenia

• kursy z pakowania i regulacji plecaka pod hasłem „Plecak Twoim Przyjacielem"

• szkolenia z umiejętności przydatnych podczas plenerowego kempingu (np. efektywne gotowanie wody na palniku, wybór odpowiedniego miejsca do rozstawienie namiotu)

• treningi Nordic Walking prowadzone przez trenerów Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a na terenie „Miasteczka" rozdawane będą magazyny „Poznaj Świat" i „Góry".

To jednak nie wszystko. Wśród gości zaproszonych przez Polish Outdoor Group pojawią się uczestniczki wyprawy Spitsbergen Polish Female Expedition 2012 – Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska oraz Ewa Grewling. Celem wyprawy było zdobycie zimą najwyższego szczytu Spitsbergenu – Newtontoppen’u (1713 m n.p.m.). Dziewczyny opowiedzą o swoich przygodach podczas wędrówki po lodowcach Spitsbergenu, pokażą przepiękne zdjęcia i odpowiedzą na pytania uczestników. Swoją obecność potwierdził również wybitny wspinacz młodego pokolenia – Adam Pustelnik.

Zapraszamy do odwiedzenia „Miasteczka Himalajskiego POG" już od środy 1. sierpnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *