Relacja z On-Sight Adventure Race 2012

W dniach 6-8 lipca odbyła się 4. edycja rajdu przygodowego orgazniowanego przez poznański Klub Sportów Ekstremalnych „On-Sight”. Zawodnicy rywalizowali na trasach Masters (200 km) i Speed (70 km).

Mastersi wystartowali w nocy z piątku na sobotę. Na początek mieli do pokonania kilkugodzinny odcinek rowerowy.

Poza trudem samej trasy i koniecznością odnajdywania kolejnych punktów kontrolnych, zawodnicy musieli przetrwać szalejącą w nocy burzę. Kilka pierwszych zespołów ukończyło ten odcinek wspólnie, by zaraz potem wyruszyć na wymagający, ok. 40 km odcinek rolko-trekkingu.

Zdecydowaną większość etapu dało się przejechać drogami, jednak do samych punktów kontrolnych trzeba było dojść po ok. 500-1000m. Tempo jazdy było spore, jednak zawodnicy wiedzieli, że musi im wystarczyć również sił na kolejny etap: 30 km trekking (już bez rolek).

W międzyczasie – w sobotę rano – blisko 30 zespołów wystartowało na trasie Speed. Kolejno mieli oni do pokonania etapy: MTB, rowery wodne, bieg na orientację, trekking i MTB. Na ostatnim odcinku zawodnicy musieli zaliczyć zadanie specjalne – drabinkę linową. Trasa okazała się jednak dość wymagająca i jedynie 5 zespołów zdołało podbić wszystkie punkty kontrolne.

 

7

 

8

Na Mastersów, którzy wrócili z długiego trekkingu czekał etap niespodzianka – przepłynięcie 5 km na…ustawionym na rynku Lubniewic ergometrze.

Z pływania „na sucho” nastąpił przeskok do jeziora i na bieg na orientację – jeden zawodnik miał do pokonania etap pływacki, a drugi BnO.

Niestety ze względu na kolejną burzę, jedynie kilka pierwszych zespołów mogło zaliczyć etap pływacki. Wisienkę na rajdowym torcie stanowił szybki, ostatni etap MTB, w czasie którego doszło do ostatecznych przetasowań i rozdziału miejsc na podium.

Wyniki i galerie z zawodów dostępne są na stronie organizatora: www.race.onsight.pl

 

Polish Outdoor Group było partnerem zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *