ANTYgrawitacja 2012

Już w najbliższy weekend 24-25 listopada odbędą się VIII Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe ANTYgrawitacja: dwa dni solidnego wspinania i setka wspinaczy z całej Polski. Drogi od prostych do naprawdę wymagających: na wędkę, z dołem oraz baldy.

Wspinacze z całej Polski przez dwa dni będą mieli do pokonania około 20 dróg o różnym stopniu trudności – te najtrudniejsze z pewnością będą nie lada wyzwaniem.

Jest to już ósma edycja ANTYgrawitacji – a z każdą kolejną edycją mamy ciekawsze drogi i jeszcze lepszą sportową atmosferę. Tym razem będzie także bardziej różnorodnie: wspinamy się z linami oraz bez lin na baldach.

Chcemy, żeby zawody były jak najbardziej otwarte: dlatego oprócz bardzo trudnych i średnio trudnych dróg pojawi się kilka przystępniejszych. W ten sposób nawet osoba początkująca może spróbować u nas swoich sił, a jednocześnie poziom całości będzie odpowiedni także dla ludzi doświadczonych i o dużych umiejętnościach.

Jeśli ktoś nie zdążył się zapisać -€“ jest jeszcze szansa, ponieważ o kolejności zgłoszeń decyduje kolejność wpłat.

Startujemy w sobotę o godz. 9:00. Zawodnicy będą się wspinać w 2. grupach po max. 50 osób. Każda z grup będzie miała 3 godziny na przejście ok 7-9 wędęk i 3-4 dróg z asekuracją dolną.

W niedzielę natomiast od 8:30 będą startować po kolei 3 grupy, z których każda będzie miała po 2 godziny na 8-9 bulderowych przystawek. Najwyżej będą punktowane przejścia w pierwszej próbie!

Na ścianie mile widziani będą nie tylko wspinacze! Zapraszamy wszystkich, którzy lubią atmosferę zdrowej sportowej rywalizacji do kibicowania zawodnikom: to świetna okazja, żeby zobaczyć, jak naprawdę wygląda sportowe wspinanie.

Dla osób, które nie startują w zawodach, ale mają ochotę się sprawdzić, mamy taką możliwość – drogi z zawodów nie zostaną rozebrane i będzie można spróbować zmierzyć się z nimi także po imprezie.

Szczegóły: www.antygrawitacja.onsight.pl

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group jest już po raz kolejny oficjalnym partnerem  zawodów.

 

Antygrawitacja_2012

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *