Grawitacja pokonana!

Ósma edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYgrawitacja już za nami. Przez cały weekend ścianka wspinaczkowa Avana należała do 94 wspinaczy z całej Polski. Zawodnicy podczas dwóch intensywnych dni musieli zmierzyć się z 19 drogami.

W sobotę na startujących czekało 10 dróg o trudnościach od V+ do ok. VI.5+: sześć na wędkę i cztery z dołem. Zawodnicy startowali w dwóch grupach, każda miała 3 godziny. Poziom był wysoki – nikomu nie udało się pokonać w całości dwóch najtrudniejszych dróg, a dojść do bonusa udało się nielicznym.

W niedzielę przyszedł czas na baldy: było ich 9 o zróżnicowanych trudnościach. Każda z trzech grup wspinała się po 2 godziny. Baldy też nie poddawały się zbyt łatwo: wersje męskie dwóch dróg mimo wielu prób i walki do końca nie zostały pokonane. Wszystkie baldy w wersji z dodatkowymi chwytami udało się zrobić tylko jednej kobiecie: Agacie Wiśniewskiej.

Poziom sobotnich dróg zawdzięczamy Mateuszowi Gruszce (Hansowi) i Michałowi Górskiemu (Góralowi), którzy są autorami najtrudniejszych problemów. Baldy układał Góral z pomocą Marka Kaluby z klubu ON-SIGHT.

ag3

Oprócz dużej dawki wspinania i dobrej zabawy najważniejsi są oczywiście zwycięzcy. Pod uwagę brana była suma punktów z obydwu dni zawodów. Najlepszymi wspinaczami ANTYgrawitacji są:

 

Kategoria kobiet:

1. Agata Wiśniewska

2. Paulina Kaźmierczak

3. Zuzanna Banaś

 

Kategoria mężczyzn:

1. Jakub Jaworski

2. Tomek Niburski

3. Andrzej Kantyka

Kategoria juniorów:

1. Adrian Puszkar

2. Klaudia Woźniak

3. Jakub Prochorski

Ci, którym nie udało się uporać z ANTYgrawitacyjnymi drogami lub nie brali udziału w zawodach, jeszcze przez jakiś czas mogą spróbować swoich sił – drogi na Avanie będą na nich czekać.

Stowarzyszenie Polish Outdoor Group było Partnerem zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *